ساعات کاری: شنبه تا پنج شنبه 8:00 - 20:00
  • تماس

    09100330230

  • ارسال ایمیل

    karshenascar@gmail.com

کارشناسی فنی خودرو شبانه روزی

کارشناس کار با چندین سال سابقه کاری توانسته خدمات خود را در انواع اپشن های خودرو -کارشناسی انواع  خودرو در محل غرب تهران – کارشناس خودرو سیار-کارشناس سیار خودرو -کارشناسی خودروی صفر کیلومتر-تشخیص رنگ خودرو سیار در محل – اعزام کارشناس در محل در 20 دقیقه – کارشناسی -خودرو در محل و مشاوره قیمت -کارشناسی فنی خودرو شبانه روزی- کارشناسی خودرو ارزان -اعزام کارشناس در محل در 20 دقیقه — کارشناسی خودرو غرب تهران – – – کارشناسی خودرو پونک –  کارشناسی خودرو منطقه 22 –  – کارشناسی خودرو صادقیه -کارشناسی خودرو در محل تهرانپارس  – کارشناسی صفر تا صد خودرو – کارشناسی خودرو شرق تهران شبانه روزی -کارشناسی خودرو ستاری -کارشناسی خودرو صفر کیلومتر در محل -کارشناسی خودرو صفر-کارشناسی خودرو کاشانی -آپشنهای خودرو-کارشناسی خودرو شرق تهران – و….درکمترین زمان و به بهترین نحو با پرسنلی با تجربه انجام دهد.

برای مشاوره و تماس با کارشناس کار با شماره 09100330230 تماس بگیرید.

کارشناسی فنی خودرو شبانه روزی

کارشناسی فنی خودرو و علت گیرپاژ یا قفل شدن موتور

حتماً برای شما هم پیش آمده و یا از آشنایان شنیده‌اید که در هنگام رانندگی یکباره موتور خاموش شده و قفل کرده و یا اینکه پس از پارک کردن طولانی خودرو هنگام استارت موتور روشن نشده و اصطلاحاً گیرپاژ کرده.
منظور از قفل شدن موتور چیست؟
بدترین اتفاق که می‌تواند برای یک موتور بیفتد قفل شدن موتور است که حالت‌های متفاوت دارد، زمانی که قطعات خودرو بیش از اندازه گرم شوند و اصطکاک بالا رود احتمال قفل کردن خودرو وجود دارد. در نهایت بزرگترین دلیل قفل شدن موتور مستقیم و غیر مستقیم مربوط به روغن موتور می‌شود البته دلایل دیگری دارد که در انتها در را با شما در میان می‌گذاریم، روغن موتور وظیفه روغن کاری رینگ و پیستون یاتاقان‌ها و میل لنگ و اجزای سرسیلندر را دارد.

کارشناسی فنی خودرو

چگونه تشخیص دهیم که موتور قفل کرده؟

بعد از بررسی باتری و برق خودرو و همینطور سوخت و پاشش سوخت متوجه شدیم که خودرو روشن نمی‌شود احتمال دارد خودرو شما اصطلاحا جام کرده باشد.
یکی از کارهای دیگر که می‌توانید متوجه شوید، خودرو را در دنده سبک منظور دنده ۴ یا ۵ است بگذارید و خودرو را هول دهید اگر خودرو به حرکت ادامه نداد یکی از دلایل قفل کردن خودرو است.

قفل شدن موتور و دلایل آن؟

۱.روغن
همانطور که پیشتر گفته شد روغن عامل اصلی قفل کردن خودرو است،اگر غلظت روغن خودرو شما بر اثر دیر تعویض کردن بیش از اندازه باشد و یا روغن خودرو شما کم باشد و یا اصلاً روغن نداشته باشد،خوب مسلماً قطعات خودرو روغن کاری نمی‌شود و در نهایت خودرو قفل می‌کند.
۲. اویل پمپ
یکی از مهم‌ترین نکاتی که رانندگان باید رعایت بکنند این است که قبل از استارت خودرو سوئیچ را باز کنند و چراغ روغن خودرو را بازبینی کنند که در صورت خرابی اویل پمپ آن چراغ بتواند به شما هشدار دهد،در بسیاری از موارد چراغ هشدار اویل پمپ خراب بوده و نتوانسته به راننده هشدار دهد و در نتیجه روغن از کارتل به بالای موتور هدایت نمی‌شود و در نهایت موتور قفل می‌کند.
۳. هیدرولاک موتور
هیدرولاک موتور به زمانی گفته می‌شود که مایعی به غیر از بنزین وارد محفظه احتراق شده فضایی را اشغال می‌کند و به دلیل منبسط شدن محفظه احتراق به قطعات از جمله رینگ و پیستون و شاتون همینطور یاتاقان‌ها فشار مضاعف می‌آورد و باعث کج شدن شاتون یا آسیب به سرسیلند بلوک سیلند می‌شود و خودرو دیگر روشن نمی‌شود.
عواملی مانند پارک زیاد خودرو به مدت طولانی و همینطور گیر کردن خودرو در سیلاب‌ها و یا عبور خودرو از گودال‌های آب باعث می‌شود آب به محفظه احتراق نفوذ کند.
۴. روغن سوزی و بد سوزی
در هنگام احتراق اگر روغن وارد محفظه احتراق شود و یا اینکه نسبت بنزین به هوا نامتعادل باشد ایجاد بدسوزی در نهایت تجمع کربن می‌کند و باعث سوپاپ‌ها نازل‌های انژکتور و پیستون‌ها رسوب کند و در طولانی مدت باعث جام کردن خودرو میشود.
جلوگیری از گیرپاج و یا قفل شدن موتور

کارشناسی فنی خودرو شبانه روزی

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است،
۱بهترین توصیه‌ای که می‌توانیم به شما بکنیم این است که روغن خودروی خود به موقع تعویض کنید و حداقل هفته یک بار سطح آن را بررسی کنید
۲ در هنگام باران‌های شدید مراقب باشید از گودال‌های آب عبور نکنید و حدالامکان از رانندگی اجتناب کنید
۳. همیشه به دود خروجی خودرو توجه کنید اگر خودروی شما دود آبی و یا دود سیاه از خود متساعد می‌کند حتماً با مکانیک در میان بگذارید.
۴ اگر قصد دارید خودروی خود را به مدت طولانی پارک کنید سعی کنید حدالامکان ماهی یک بار خودرو به مدت ۱۵ دقیقه روشن شود.

کارشناسی فنی خودرو
کلام اخر
با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه‌های سرسام آور در علائم خرابی خودروی خود کوتاهی نکنید و همیشه در هنگام رانندگی توجه خود را به چراغ‌های هشدار دهنده خرابی خودرو داشته باشید. امیدواریم کارشناسکار کمکی در راستای نگهداری خودرو شما ارائه کرده باشد.

برای مشاوره و تماس با کارشناس کار با شماره 09100330230 تماس بگیرید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست سریع کارشناس