ساعات کاری: شنبه تا پنج شنبه 8:00 - 20:00
  • تماس

    09100330230

  • ارسال ایمیل

    karshenascar@gmail.com

 کارشناسی خودرو غرب تهران

کارشناسی خودرو غرب تهران

کارشناس کار با چندین سال سابقه کاری توانسته خدمات خود را در کارشناسی خودرو غرب تهران – کارشناسی خودرو جنت اباد – کارشناسی خودرو شهرزیبا – کارشناسی خودرو پونک – کارشناسی خودرو شهران – کارشناسی خودرو کوهسار – کارشناسی خودرو منطقه 22 – کارشناسی خودرو سعادت اباد – کارشناسی خودرو صادقیه – کارشناسی خودرو شهرک غرب – کارشناسی خودرو باغ فیض – کارشناسی خودرو ستاری – کارشناسی خودرو کاشانی – کارشناسی خودرو دهکده – کارشناسی خودرو شهرک راه اهن – کارشناسی خودرو چیتگر – و….درکمترین زمان و به بهترین نحو با پرسنلی با تجربه انجام دهد.

برای مشاوره و تماس با کارشناس کار با شماره 09100330230 تماس بگیرید.

کارشناسی خودرو غرب تهران

بخشهای مختلف کارشناسی خودرو

همانگونه که میدانید کارشناسی خودرو به بخشهای متعددی دسته بندی میشود که ما میخواهیم توجه شما را به تعدادی از انها جلب کنیم.

کارشناسی بدنه

از مهمترین و پر اهمییت ترین بخشهای کاشناسی خودرو کاشناسی بدنه خودرو است که باید به هر تغییری از جمله :

رنگ شدگی

دفرمه شدن

خوردگی

زنگ زدگی

صافکاری بدون رنگ

مشخص شود زیرا در تایین قیمت خودرو نقش زیادی دارد .

بدنه خودرو به موارد زیر تقسیم میشود :

1-بررسی ستونها و شاسی خودرو

2-بررسی رنگ شدگی قسمتها خودرو

3-بررسی قطعات تعویضی بدنه خودرو 

1 – شاسی خودرو از مهمترین قسمتهای خودرو است که معمولا از دید پنهان میماند که باید شاسی های خودرو را با دقت از زیر و رو وبا استفاده از چراغ قوه مورد بررسی قرار داد

ستونها نیز از مهمترین قسمت خودرو میباشد و به علت اینکه جان سرنشینان توسط این قسمت از خورو محافظت میشود بسیار هائز اهمیت است .

2-با توجه به افزایش قیمت خودرو در ایران و احتمال ضرر خریدار در خرید خودرو رنگ شدگی هم از اهمیت زیادی برخوردار است و این را باید بدانیم که روز به روز در صنعت تعمیرات بیشرفت چشمگیری مشاهده میکنیم و هستند تعمیرکارانی که خودرو را مثل روز اول درست میکنند که فقط یک کارشناس با تجربه میتواند قطعه رنگ شده را تشخیص دهد .

3- بررسی قطعات تعویضی بدنه خودرو نیاز به یک کارشناس متخصص ماهر دارد زیرا قطعه تعویضی میتواند به صورت استوک باشد و با قطعه اصلی خودرو تفاوتی نداشته باشد.

کارشناسی فنی خودرو

کاشناسی موتور

موتور خودرو از مهمترین بخش فنی بوده به همین علت بیسترین دقت را لازم دارد .

باید توجه کرد هرگونه صدای اضافه چه در زمانی که موتور به ارامی کار میکند چه زمانی که موتور در دور های بالا است بسار پر اهمیت است و همینطور هرگونه مشکل روغن سوزی و یا کمپرس موتور میتواند برای خریدار هزینه های سرسام اور به همراه داشته باشد .

کارشناسی گیربکس 

نیروی به دست امده از موتور توسط گیر بکس به چرخها منتقل میگردد که در صورت ایراد این قطعه و یا تشخیص اشتباه این قطعه نیز بسیار گران بوده مخصوصا در گیبکسهای اتومات که نسبت به گیربکسهای دنده دستی هم از پیچیدگی و هم از نظر هزینه از اهمیت بیشتری برخودار هستند .

تست دیاگ

امروزه با توجه به صنعت رو به رشد و پیچیده خودرو سازی ناچار به استفاده از ecu و یا کامپیوترهای پیشرفته هستیم و به وسیله دیاگ باید موارد زیر را در ان جستجو و به خرابی های خودرو پی ببریم

1- میزان مسافت پیموده شده 2- عملکرد سنسورها (سنسور اکسیژن -سنسور میلبادامک و میلنگ -سنسور دریچه گاز – ناک سنسور -مپ سنسور و….) 3- باز شدن کیسه هوا 4- میزان سوخت مصرفی و….

کارشناسی خودرو
اهمیت دستگاه دیاگ در کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو غرب تهران

اصول تست درایو در کارشناسی خودرو

اولین قدم برای انجام تست خودرو، تحقیق در مورد خودرویی است که قصد خرید یا تست آن را دارید. پس از اینکه اطلاعات لازم بدست آمد و گزینه‌های انتخاب شده محدود شد، حال می‌توان به نمایندگی خودرو مورد نظر مراجعه و درخواست تست خودرو کرد.

در تست کردن خودرو باید عوامل مختلف را مورد بررسی قرار دهیم که در اینجا به برخی از آنها می‌پردازیم:

موتور و اگزوز: در هنگام تست خودرو ابتدا باید توجه داشته باشید که موتور خودرو کاملا سرد باشد تا خودرو در هر دو شرایط سرد و گرم تست شود و تفاوت آن مشخص شود. در ادامه باید به صدای موتور و دود خارج شده از اگزوز توجه کرد و نسبت به صداها و دودهای غیرطبیعی حساس شد.

فرمان و ترمز: فرمان خودرو باید حساس و بدون هیچگونه لرزش باشد و ترمز باید به گونه‌ای تست شود که بتواند خودرو را به خوبی کنترل کند.

کارشناسی خودرو غرب تهران

راحتی: باید راحتی صندلی و به طور کلی فضای خودرو در تست مد نظر قرار گیرد و مهلت تست به اندازه‌ای باشد تا بتوان میزان راحتی را سنجید. این یکی از مواردی است که تنها با تست درایو می‌توان آن را به خوبی فهمید. در ضمن تکان‌های خودرو و سیستم تعلیق و نرمی خودرو نیز در این مرحله می‌تواند مورد ارزیابی مشتری قرار گیرد.

از عواملی که باید به آن توجه کرد اندازه و تعداد اعضای خانواده است. بهتر است نظر اعضا خانواده نیز در هنگام تست خودرو در نظر گرفته شود.

آپشن‌ها: توجه به آپشن‌های خودرو می‌تواند لذت رانندگی با خودرو را در آینده مشخص کند. از سیستم‌صوتی گرفته تا تهویه‌مطبوع و همچنین سایر آپشن‌های اضافی باید به خوبی بررسی شوند.

خودروهای برقی: در مورد خودروهای برقی که مسأله شارژ وجود دارد، تست خودرو عامل مهم و بسیار مشکلی است. باید مهلت تست به قدری طولانی باشد که بتوان اطلاعاتی مانند مدت زمان شارژ و دشارژ، میزان مصرف در طول رانندگی، تأثیر استفاده از آپشن‌ها در میزان مصرف و … را بررسی کرد.

برای مشاوره و تماس با کارشناس کار با شماره 09100330230 تماس بگیرید.

کارشناسی خودرو
تست درایو در کارشناسی خودرو

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست سریع کارشناس